TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

2’nci Vizyon Toplantısının Sonuç Raporu Konuşuldu…

 vizyon toplantısı

19 Haziran 2020 tarihinde bu yıl ikincisi “Dijitalleşme Odaklı” ana temalı gerçekleştirilen vizyon toplantısının sonuç raporu açıklandı. Dünya ölçeğinde üniversitelerin dijitale dönüşümü ve bu bağlamda Üsküdar Üniversitesinin pozisyonunu her yönüyle ele alındığı toplantısının çarpıcı sonuçları akademik ve idari kadronun katıldığı toplantıda ayrıntılı bir şekilde konuşuldu.

Eğitimde Dijitalleşmeyi önemseyen Üsküdar Üniversitesinin geleneksel hale getirdiği vizyon toplantısının sonuçlarını bu yıl da marka danışmanı Tolga Yücel paylaştı.

Vizyon Toplantısı

Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıya, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan başta olmak üzere Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, akademik ve idari kadrodan üst düzey yöneticiler katıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Dijitalleşmede geri kalan bu çağda geri kalacak”

Üsküdar Üniversitesinin dijitalleşmede bugünü, yarını ve Türkiye’de yükseköğretim ile eğitimde dijitalleşmenin geldiği noktanın her yönüyle ele alındığı toplantıda Prof. Dr. Nevzat Tarhan dijitalleşmenin önemine dikkat çekti. Tarhan, “Gelecekteki ihtiyaçlara hitap etmek için güzel bir yol haritamız oluştu. Eğitimde dijitalleşme bizim önceliğimiz oldu. Veri her şeyken şuanda her şey veri oldu. Hepimiz big datanın parçasıyız. İnsan bağlantısal bir varlık. İnsan evrenden, birbirinden ayrı değil. Bunu dijitalleşme çok iyi bir şekilde yapıyor. Dijitalleşmede geri kalan bu çağda da geri kalacak. Onun için dönüşümü önce zihinlerde başlatmak gerekiyor, sonra kurumsal dönüşüm gerçekleşecektir. Yapılan her işi dijitale dönüştürmek artık kaçınılmaz. Üsküdar Üniversitesi olarak dijitalleşmeyi kurumsallaştırmayı amaçlıyoruz.” Dedi.

 vizyon toplantısı

Okunma : 1940

ÜHA

 

İlgili

24 Eylül 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde
30 Mart 2023
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri