TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan’ın Akademik Yaşam Hikâyesi Azerbaycan’ın “525- ci Gazete” sinde yer aldı.

Azerbaycan’ın önemli ve yüksek okur oranına sahip gazetelerinden biri olan “525- ci Gazete”de Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan akademik yaşamı, düşünceleri ve faaliyetleriyle ilgili geniş değerlendirme makalesi yayınlandı.

Tarhan’ın Akademik Yaşam Hikâyesi Azerbaycan’ın  “525- ci Gazete” sinde yer aldı.

Azerbaycan Üniversitesi felsefe bölümü öğretim üyesi Dr. Asif Mürseloğlu tarafından kaleme alınan “İslam ve Türk İrfanının Kavşağında Bilge İnsan Modeli: Nevzat Tarhan” başlıklı  makalenin giriş kısmında yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı tanımlarken “günümüz dünyasında böylesine zor, sorumlu ve şerefli bir misyona ulaşmış, bu makamı fethetmiş, manevi nuru ile Türk dünyasına ve tüm insanlığın manevi dünyasına ışık tutan  bilge şahsiyetlerden biri” nitelendirilmesinde bulundu.

Yine bu kısımda Tarhan’ın doğduğu Amasya ili Merzifon ilçesindeki çocukluk yıllarından  itibaren kazandığı değerlerin onun dünyaya bakış açısına ve düşüncelerinde önemli bir kapladığı vurgulandı.

Tarhan’ın farklı kitaplarında ve makalelerinden atıfların yer aldığı yazıda aile kurumu, yalnızlık, intihar ve günümüzün diğer güncel sosyal-psikolojik sorunlarını Tarhan’ın değer temelli yaklaşımla ele aldığı hususuna dikkat çekildi.

Üsküdar Üniversitesinin ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin kısa tanıtımının ve başarı hikayesinin bahsedildiği yazıda Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın bu kurumların gelişiminde  rolü özel olarak dile getirildi.

Makalenin sonunda yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın doğum gününe atıfta bulunarak Türk psikoloji biliminin gelişimi bağlamında faaliyetlerine başarı dileklerini dile getirdi.

Makale İçin:


Okunma : 1756

ÜHA

 

İlgili

24 Aralık 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde
02 Ağustos 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri