TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Pandemi Döneminin Aktif Ruh Sağlığı Uzmanı: Prof. Dr. Nevzat Tarhan!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pandemi döneminde en aktif ruh sağlığı uzmanı seçildi. Ruh Sağlığı Derneği, Ocak 2020 itibariyle düzenlediği Ruh Sağlığı Uzmanlarının Korona Performansı Araştırmasının ara sonuçlarını paylaştı. 10 Mayıs Dünya Psikologlar Günü'nde paylaşılan araştırma sonuçlarına göre Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Koronavirüs pandemisi sürecinde verdiği demeçler, katıldığı yayınlar ile dönemin en aktif ruh sağlığı uzmanı olarak seçildi.

Türkiye merkezli gerçekleştirilen koronavirüs temalı Ruh Sağlığı Uzmanlarının Korona Performansı Araştırmasına 68,5 kadın – 31,5 erkek cevaplandırdı. Araştırmaya toplamda 1400 kişi katılım gösterdi. Birbirinden farklı soruların yer aldığı araştırma da "Bu dönemde en aktif ruh sağlığı uzmanı kim?" sorusunda Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Psikiyatri Uzmanı ve Yazar Prof. Dr. Kemal Sayar isimleri öne çıktı.

Prof. Dr. Tarhan, pandemi sürecinde sayısız yayının konuğu oldu! 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pandemi döneminde konferans ve seminerlere hız kesmeden devam etti. Tarhan online olarak katıldığı seminerlerde bireylerin bilinçlenmesi, pandemi döneminin en az hasarla atlatılması hususunda önemli paylaşımlarda bulundu. COVİD-19 sürecinden pek çok Instagram yayının – Youtube yayını, televizyon ve radyo programlarına katılım gerçekleştiren Tarhan, hekimlik görevini de hala sürdürüyor.  

Ruh Sağlığı Uzmanlarının Korona Performansı Araştırmasının ara sonuçlarına göre "Bu dönemde en aktif ruh sağlığı uzmanı kim?" sorusuna Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan yanıtı verildi. Araştırma sonuçlarına göre; Korona sürecinde en aktif ruh sağlığı ile ilgili kamu kurumları Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve belediyeler olarak belirlendi. Salgın sürecinde en aktif ruh sağlığı ile ilgili ünlü sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile şarkıcı Haluk Levent cevabı verildi.


Okunma : 1864

ÜHA

 

İlgili

02 Aralık 2019
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri