TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Bu 7 duygudan uzak durun!

Bu 7 duygudan uzak durun!

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu personeliyle bir araya geldi. Tarhan katılımcılara, “Uzak durulması gereken 7 Negatif davranış” ı anlattı.
Ankara Gelir İdaresi Başkanlığı OECD Binası konferans salonunda gerçekleştirilen programa çok sayıda vergi müfettişi katıldı.

İlginin yoğun olduğu konferansta Tarhan 21. Yüzyılda yaşam standartları ve insanların bir çok şeye erişim imkânının artmasına paralel mutlu olma oranlarında bir artış gözükmediğini söyledi. Bunu Kaliforniya sendromuna bağlayan Tarhan, günümüzde hazcı, bencilce yaşam şeklinin artış gösterdiğini bunun da kişileri yalnızlığa sürükleyip, mutsuz ettiğini belirtti.

Bu 7 duygudan uzak durun! 2

Dünyada bu mutsuzlukla mücadele bilimin de arayışta olduğunu kaydeden Tarhan, bunun için Pozitif Psikoloji kavramının konuşulduğunu dile getirdi. Harvard ve Yale Üniversitelerinde pozitif psikoloji dersinin öğrencilerce en çok tercih edilen ders olduğunu vurgulayan Tarhan Üsküdar Üniversitesi olarak rektörlük dersi olan Pozitif Psikoloji dersini Harvard ve Yale Üniversitelerinden çok daha önce 2012 yılından bugüne uyguladıklarını ifade etti.

Bu 7 duygudan uzak durun! 3

İyi devlet adamı, meslek sahibi olmak kadar iyi insan olmanın da çok önemli olduğunu belirten Tarhan, duygulara yatırım yapmak gerektiğini belirtti. Her bir duygunun beyinde karşılığı olduğunu söyleyen Tarhan, duygusal zekânın mutluluk için çok önemli olduğunun da altını çizdi.

Tarhan katılımcılara uzak durulması gereken 7 duygunun;

Kin, öfke, nefret, düşmanlık, kıskançlık, elem ve hırs olduğunu,

Sahip olunması gereken 7 duyguyu da;

Neşe, sevinç, ümit, iyimserlik, mutluluk, huzur, özgüven olarak ifade etti.

Bu 7 duygudan uzak durun! 4

Kişinin içinde iyicil ve kötücül duyguların olduğunu belirten Tarhan, kişi hangisini beslerse kişinin yaşamına o duyguların şekil verdiğini de kaydetti.

Okunma : 4892

ÜHA

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri