Rektör Tarhan Dünya Psikiyatri Kongresi APA’da…

APA_4Amerika Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA kongrelerinin166’ıncısı başladı. San Fransisco’da kapılarını açan kongreye dünyanın psikiyatri alanında önemli otorite isimleri katılıyor. Tanı ve tedavide son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi bu yıl da katılıyor. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılım sağladığı kongre alanında oluşturulan kurum stantları ise dünya otoritelerinin uğrak yeri adeta.

Dünya psikiyatrisinin lider kongresi olarak kabul edilen APA (American Psychiatric Association), ABD’de başladı. Bu yıl 166’ıncsı gerçekleştirilen kongreye San Fransisco ev sahipliği yapıyor.APA_1

Dünya ülkelerinden binlerce kişinin katıldığı kongrede Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi bu yıl da kurumsal düzeyde katılım sağlıyor. Kongre alanında açılan stantta gerek hastanenin gerek ise Üniversite’nin çalışmaları dünya otoritelerine anlatılıyor.

APA_3Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da birebir takip ettiği kongrede Dünyadaki son bilimsel gelişmeler takip ediliyor, sağlık alanında yeni işbirlikleri oluşturuluyor.

Şaban Özdemir (NPGRUP

Okunma : 1481

 

Haberler

Foto Galeri